HomeVnitřní řád jídelny

Vnitřní řád jídelny

Vnitřní řád školní jídelny

 

Provozovna:

Akademie řemesel, Zelený pruh 1294, 147 08 Praha 4

 

 

Provoz školní jídelny se řídí vyhláškou o školním stravování č.107/2005 Sb., vyhláškou č.84/2005 Sb. o nákladech na závodní stravování, Školským zákonem č.561/2004, platnými hygienickými předpisy, vyhláškou 137/2004 Sb., vyhláškou 602/2006 Sb., nařízením Evropského parlamentu a rady č. 852/2004, dále pak platnými bezpečnostními předpisy.

 

 

 1. Základní ustanovení

Školní jídelna při Akademii řemesel, zelený pruh, Praha 4 poskytuje stravovací služby:

 

 • žákům a studentům škol a školských zařízení,
 • závodní stravování zaměstnancům,
 • zaměstnancům, kteří z organizace odešli do starobního důchodu,
  • závodní stravování zaměstnancům cizích organizací,
  • cizím strávníkům, seniorům

     

 

 1. Poskytování stravování
 • K poskytování stravy je nutná registrace pomocí e-jídelníčku v kanceláři školní jídelny a následné vložení kreditu na vlastní stravovací účet a zakoupením nového čipu. Strava se podává prostřednictvím čipu. Cena čipu je 70,- Kč. Při vrácení nepoškozeného čipu bude strávníkovi tato částka vyplacena.
 • Stravovací účet lze také nahrát na vlastní čip (v podobě karty studenta, lítačky, občanského průkazu apod.). Pokud strávník zapomene čip, je mu v kanceláři vydán náhradní lístek, který odevzdá přímo u výdejního pultu. V případě jednorázového stravování lze v kanceláří zakoupit lístek na jeden oběd.
 • Výběr pokrmu na následující den je možné pomocí e-jídelníčku, pomocí terminálu přímo u vstupu do jídelny, u okýnka kanceláře školní jídelny. Jídelníček je k dispozici vždy minimálně na týden dopředu v tištěné podobě ve školní jídelně, na terminálu, na internetu a v e-jídelníčku.
 • Odhlášení stravy je možné provádět od 23:00 hodin na následující den rovněž pomocí e-jídelníčku, nebo na terminálu. Pokut strávník neodhlásí stravu na následující den (neodhlásí oběd) je povinen za tuto objednanou, ale neodebranou stravu zaplatiti v plné tj. nedotované výši. V první den nemoci má strávník nárok odhlásit stravu do 10:00 hodin, případně stravu odebrat sebou.
 • Výběr stravy je ze 4 pokrmů, z nichž jeden je bezmasí. Součástí menu je teplá polévka, hlavní chod, dezert a pitný režim. Jídelní lístek je sestavován dle zásad zdravé výživy a spotřebního koše vybraných potravin, obsahuje výčet alergenů. Jídelní lístek může být výjimečně změněn v závislosti na dodávce potravin, havarijní situaci apod.

 

 

 

 

 1. Ceny stravného – oběda (celé menu)

 

Pro žáky a studenty                       32Kč

Pro zaměstnance                           70Kč

Pro cizí strávníky                             90Kč

 

Menu č.4 je účtováno s poplatkem + 20 Kč k výše uvedeným cenám.

 

 1. Platba stravného

Je možná následujícími způsoby:

 • Platba bankovním převodem na č.ú. 9558514001/5500 – nutné uvádět vždy variabilní symbol strávníka, který je uveden v e-jídelníčku a byl strávníkovi poskytnut při registraci ve školní jídelně.
 • Platba v hotovosti – v kanceláří školní jídelny.

 

 1. Provozní doba:

Oběd  11:00 – 14:30 hodin

 

Kancelář ŠJ – každé pondělí 11:00 – 14:30 hodin + první 10 dní v měsíci

 

 1. Výdej stravy

Strávník odebere, tác, příbor a u výdejního terminálu prokáže čipem objednání stravy. Po konzumaci strávník odevzdává tác s použitým nádobí na místo určení.

Dozor při stravování žáků ve školní jídelně provádí zaměstnanci firmy.

 

 1. Zásady školní jídelny

 

Strávníci se chovají v souladu s hygienickými a společenskými pravidly pro stolování.

Během výdeje a po ukončení výdeje obědů zajišťuje úklid a čistotu v jídelně pověřená osoba. Z jídelny je zakázáno vynášet nádobí a příbory. Vstup do školní kuchyně není strávníkům ani jiným osobám kromě pracovníků školní jídelny povolen.

Jakékoli dotazy, připomínky či stížnosti se vyřizují v kanceláři školní jídelny.

Vstup do jídelny je zakázán lidem, kteří se zde nestravují!

 

 

Strávníci se mohou s vnitřním řádem školní jídelny seznámit přímo ve školní jídelně, nebo na internetových stránkách školy.

Platnost vnitřního řádu ŠJ je od 1. 1. 2020     

       

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *