HomeVnitřní řád jídelny

Vnitřní řád jídelny

Vnitřní řád školní jídelny

 

Provozovna:

Akademie řemesel, Zelený pruh 1294, 147 08 Praha 4

 

 

Provoz školní jídelny se řídí vyhláškou o školním stravování č.107/2005 Sb., vyhláškou č.84/2005 Sb. o nákladech na závodní stravování, Školským zákonem č.561/2004, platnými hygienickými předpisy, vyhláškou 137/2004 Sb., vyhláškou 602/2006 Sb., nařízením Evropského parlamentu a rady č. 852/2004, dále pak platnými bezpečnostními předpisy.

 

 

 1. Základní ustanovení

Školní jídelna při Akademii řemesel, zelený pruh, Praha 4 poskytuje stravovací služby:

 

 • žákům a studentům škol a školských zařízení,
 • závodní stravování zaměstnancům,
 • zaměstnancům, kteří z organizace odešli do starobního důchodu,
  • závodní stravování zaměstnancům cizích organizací,
  • cizím strávníkům, seniorům

     

 

 1. Poskytování stravování
 • K poskytování stravy je nutná registrace pomocí e-jídelníčku v kanceláři školní jídelny a následné vložení kreditu na vlastní stravovací účet a zakoupením nového čipu. Strava se podává prostřednictvím čipu. Cena čipu je 70,- Kč. Při vrácení nepoškozeného čipu bude strávníkovi tato částka vyplacena.
 • Stravovací účet lze také nahrát na vlastní čip (v podobě karty studenta, lítačky, občanského průkazu apod.). Pokud strávník zapomene čip, je mu v kanceláři vydán náhradní lístek, který odevzdá přímo u výdejního pultu. V případě jednorázového stravování lze v kanceláří zakoupit lístek na jeden oběd.
 • Výběr pokrmu na následující den je možné pomocí e-jídelníčku, pomocí terminálu přímo u vstupu do jídelny, u okýnka kanceláře školní jídelny. Jídelníček je k dispozici vždy minimálně na týden dopředu v tištěné podobě ve školní jídelně, na terminálu, na internetu a v e-jídelníčku.
 • Odhlášení stravy je možné provádět od 23:00 hodin na následující den rovněž pomocí e-jídelníčku, nebo na terminálu. Pokut strávník neodhlásí stravu na následující den (neodhlásí oběd) je povinen za tuto objednanou, ale neodebranou stravu zaplatiti v plné tj. nedotované výši. V první den nemoci má strávník nárok odhlásit stravu do 10:00 hodin, případně stravu odebrat sebou.
 • Výběr stravy je ze 4 pokrmů, z nichž jeden je bezmasí. Součástí menu je teplá polévka, hlavní chod, dezert a pitný režim. Jídelní lístek je sestavován dle zásad zdravé výživy a spotřebního koše vybraných potravin, obsahuje výčet alergenů. Jídelní lístek může být výjimečně změněn v závislosti na dodávce potravin, havarijní situaci apod.

 

 

 

 

 1. Ceny stravného – oběda (celé menu)

 

Pro žáky a studenty                       32Kč

Pro zaměstnance                           70Kč

Pro cizí strávníky                             90Kč

 

Menu č.4 je účtováno s poplatkem + 20 Kč k výše uvedeným cenám.

 

 1. Platba stravného

Je možná následujícími způsoby:

 • Platba bankovním převodem na č.ú. 9558514001/5500 – nutné uvádět vždy variabilní symbol strávníka, který je uveden v e-jídelníčku a byl strávníkovi poskytnut při registraci ve školní jídelně.
 • Platba v hotovosti – v kanceláří školní jídelny.

 

 1. Provozní doba:

Oběd  11:00 – 14:30 hodin

 

Kancelář ŠJ – každé pondělí 11:00 – 14:30 hodin + první 10 dní v měsíci

 

 1. Výdej stravy

Strávník odebere, tác, příbor a u výdejního terminálu prokáže čipem objednání stravy. Po konzumaci strávník odevzdává tác s použitým nádobí na místo určení.

Dozor při stravování žáků ve školní jídelně provádí zaměstnanci firmy.

 

 1. Zásady školní jídelny

 

Strávníci se chovají v souladu s hygienickými a společenskými pravidly pro stolování.

Během výdeje a po ukončení výdeje obědů zajišťuje úklid a čistotu v jídelně pověřená osoba. Z jídelny je zakázáno vynášet nádobí a příbory. Vstup do školní kuchyně není strávníkům ani jiným osobám kromě pracovníků školní jídelny povolen.

Jakékoli dotazy, připomínky či stížnosti se vyřizují v kanceláři školní jídelny.

Vstup do jídelny je zakázán lidem, kteří se zde nestravují!

 

 

Strávníci se mohou s vnitřním řádem školní jídelny seznámit přímo ve školní jídelně, nebo na internetových stránkách školy.

Platnost vnitřního řádu ŠJ je od 1. 1. 2020     

       

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *